Forum o życiu monastycznym

Zakony benedyktyńskie, Pustelnicze, duchowość monastyczna


  • Index
  •  » Benedyktyni
  •  » Referaty Powołaniowe w zakonach o duchowości Benedyktyńskiej

#1 2007-01-25 22:39:51

 michal

Administrator

Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 102

Referaty Powołaniowe w zakonach o duchowości Benedyktyńskiej

Każdy zakon aby trwać musi zdobywać nowych członków. Gromadźmy tu doświadczenia z referatami powołaniowymi zakonów o duchowości benedyktyńskiej.

Jakiś czas temu wysłałem maila do cysterskiego opactwa w Mogile z kilkoma pytaniami na temat zakonu. O.Ireneusz poprosił mnie o adres i po bardzo szybkim czasie przysłał informator (56 stron, kilkadziesiąt kolorowych zdjęć, niezła szata graficzna) a także obrazek ze sw.Benedykem formatu A5. Było to dla mnie bardzo miłe doświadczenie. Ich storna internetowa (www.mogilacystersi.neostrada.pl) pozostawia wiele do życzenia.

Po pewnym czasie postanowiłem nawiaząć kontakt z referatem Opactwa Tynieckiego, po wielu wizytach na ich rewelacyjnej stronie (www.tyniec.benedyktyni.pl). Dostałem dziś od nich informator (i obrazek też). Jest on nieco uboższy zarówno graficznie jak i merytorycznie, jednak liczy sie gest i zaangarzowanie klasztoru.

Zarówno o.Ireneusz z Mogliły, jak i o.Szczepan z Tyńca zaprosili mnie do odwiedzenia ich wspólnot za co składam im serdeczne Bóg zapłać.

Offline

 

#2 2007-01-26 12:44:19

L'organiste

Administrator

Skąd: diec. przemyska
Zarejestrowany: 2006-12-04
Posty: 103

Re: Referaty Powołaniowe w zakonach o duchowości Benedyktyńskiej

Michale, bardzo dobrze, że poruszyłeś tutaj ten wątek. Na chwilę obecną nie mam nic do dodania do głównego tematu, ale skoro piszesz, że chcesz pojechać do Mogiły, może zainteresujesz się ogłoszeniem, na które natknąłem się w Dwutygodniku Młodzieży Katolickiej "Nasza Droga" (nr 1[519]) i który tutaj w całości przepisuję:

CYSTERSI TEŻ ZAPRASZAJĄ!


Pan Bóg daje czas i okoliczności do odkrywania swojego powołania.
Jeśli interesujesz się życiem zakonnym i chcesz poznać życie oraz pracę CYSTERSÓW w Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile, przyjedź na:

POWOŁANIOWE DNI
dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
w czasie ferii zimowych:
- 22 - 24 stycznia 2007
- 12 -14 lutego 2007


Początek każdego turnusu w poniedziałek o godz. 18 (kolacja), zakończenie w środę w porze obiadowej.
Koszt pobytu - ofiara dobrowolna.
Zgłoś swój udział pisząc na nasz adres lub zadzwoń:

o. Korneliusz Jackiewicz
os. Szklane Domy 7, 31-972 Kraków
tel.: 012 664 73 59
e-mail: liceumbernarda@wp.pl

Wygląda, że na drugi turnus jeszcze byś się załapał.
Pozdrawiam!


UIOGD!

Offline

 

#3 2007-02-11 20:07:35

 michal

Administrator

Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 102

Re: Referaty Powołaniowe w zakonach o duchowości Benedyktyńskiej

Prenumeruję "Naszą Drogę" i znam to ogłoszenie. Są jeszcze na nim zdjęcia.

Offline

 

#4 2009-02-24 15:41:07

 michal

Administrator

Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 102

Re: Referaty Powołaniowe w zakonach o duchowości Benedyktyńskiej

Zainteresowanych tematem powołania monastycznego odsyłam na stronę o.Michała Ziolo OCSO:

http://akson.sgh.waw.pl/~gjamro/1024/te … 00411.html

Offline

 

#5 2009-07-09 17:51:41

Dzwoneczek_OSB

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 2

Re: Referaty Powołaniowe w zakonach o duchowości Benedyktyńskiej

+PAX!
Benedyktyni w Tyńcu są znani z tego że nie prowadzą specjalnych akcji powołaniowych (może dlatego że zajęci kontemplacją rzeczy wzniosłych i szkoda im czasu?).Kiedyś z o.Szczepanem OSB dyskutowałem na ten temat i na pytanie czy nie warto nam brać wzór w tej kwestii z innych zgromadzeń odpowiedział mi że Pan Bóg i bez specjalnej reklamy doprowadzi kogo sam chce do klasztoru, i chyba ma on rację, bo kandydatów raczej póki co nie brak.


U.I.O.G.D

Offline

 

#6 2009-07-10 14:18:39

 michal

Administrator

Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 102

Re: Referaty Powołaniowe w zakonach o duchowości Benedyktyńskiej

Ty, Dzwoneczku OSB, jesteś tego bardzo dobrym przykładem bo już jakis czas wydzwaniasz chwałę Panu w tynieckim klasztorze

Offline

 
  • Index
  •  » Benedyktyni
  •  » Referaty Powołaniowe w zakonach o duchowości Benedyktyńskiej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
renowacja parkietu warszawa cennik pizzeria bronowice internet hucisko